BOHATEROWIE

Gatunek: Wampir Wiek: Ponad 120 lat
Blond włosa wampirzyca, którą albo się kocha, albo nienawidzi. Jej wybuchowy charakter i brak umiejętności panowania nad sobą sprawił, że tych drugich jest znacznie więcej, a tych pierwszych, no cóż... Jest w stanie policzyć na palcach i, to jednej dłoni. Przystosowała się do życia w symbiozie z ludźmi, chociaż skrycie marzy, żeby wróciły dawne czasy. Za pięknymi, fiołkowymi oczami kryje się poraniona dusza, ale nikt nie zdaje sobie sprawy, ile zadano jej bólu w przeszłości, a ona sama postanowiła zachować tę wiedzę tylko dla siebie.

~~o~~

Gatunek: Wampir Wiek: około 500 lat
Ciemnowłosa wampirzyca zamknięta z dala od swojego gatunku. Nigdy nikogo nie skrzywdziła, nigdy nie polowała. Pożywienie od wieków dostarczają jej zakonnicy, którzy się nią opiekują. W swoim pokoju, na samym dnie jednej z szuflad, leży list od jej stwórcy, stąd też wie jakie jest jej przeznaczenie. Dotychczas cierpliwie czekała na ten jeden dzień, ale doszła do wniosku, że kolejnej śmierci osoby, którą kocha, nie zniesie i sama też odejdzie z tego świata.

~~o~~

Gatunek: Hybryda wampira i człowieka* Wiek: 26 lata
Niczego nieświadoma ludzka istota, siłą wciągnięta do świata dzieci nocy. Zagubiona, przerażona tym czym się stała, ale zdeterminowana, żeby przeżyć. Zazwyczaj myśląca racjonalnie, ale gdy wchodzą w grę wampiry, jej umysł kategorycznie zaprzecza ich istnieniu, choć serce i oczy mówią zupełnie co innego. Gdy napotyka na swojej drodze jednego z nieśmiertelnych, odnosi wrażenie jakby go znała. Choć początkowo traktuje go z dystansem, to od samego początku zawierza mu swoje życie, duszę i serce.

~~o~~

Gatunek: Wampir Wiek: niecałe 2000 lat
Przywódca klanu panującego w Polsce, upodobał sobie Poznań i właśnie tam urzęduje. Jest jednym z tych wampirów, które widziały przyszłość ich gatunku w porozumieniu z ludźmi. Tak jak czas pokazał – nie mylił się. Współpracuje z poznańską policją, a szczególnie z jedną konkretną komórką, która zajmuje się tym co najgorsze – śmiercią. Dzięki temu zdobył szacunek i znajomości, które znacznie ułatwiają istnienie pomiędzy ludźmi. Poza tym właśnie w człowieku znalazł prawdziwą partnerkę, choć ona jeszcze o tym nie wie. No i jest jeszcze Camilla. Jego podopieczna, którą uratował przed śmiercią przeszło sto lat temu. Traktuje ją jak młodszą siostrę i pozwala na znacznie więcej niż innym wampirom, a niektórzy nawet szepczą, że to ona rządzi nim.

~~o~~

Gatunek: Wampir Wiek: około 300 lat
Prawa ręka Lucia, który jest dla niego wzorem do naśladowania, dlatego też za nim udał się do Polski. Ludzi traktuje na równi ze sobą, ze względu na to, że to właśnie ludzie pomogli mu tuż po przemianie. Starsze małżeństwo przygarnęło go i dzieliło się własną krwią, żeby przeżył. Zazwyczaj to właśnie on pomaga policjantom w znalezieniu przestępców. Jako jeden z nielicznych, potrafi dogadać się z Camillą. Często razem trenują walkę wręcz i musi przyznać sam przed sobą, że jest od niego lepsza.

~~o~~

Gatunek: Wilkołak Wiek: około 200 lat
Najpierw wchodzą mięśnie, a później zawadiacki uśmiech, który sięga nawet oczu. Jak na alfę, czystej krwi przystało, jest znacznie silniejszy od innych wilkołaków, ale nie traktuje ich przez to z góry. Władzę odziedziczył po ojcu, gdy tamten zginął podczas wojen domowych. Dla przetrwania stada zdecydował się na rozejm z klanem wampirów, któremu przewodzi Lucio. W czasie zawarcia rozejmu poznaje Camillę, w której znajduje przyjaciółkę.

~~o~~

Gatunek: Wampir Wiek: po pierwszych 2000 lat, przestał liczyć
Niezwykle arogancki, a na dodatek jeden z najstarszych wampirów stąpających po ziemi. Jak sam twierdzi aniołem nigdy nie był, a jego mroczna przeszłość zawsze będzie go prześladować. Dlatego też w momencie wielkich wojen nieśmiertelnych i za namową przyjaciela, postanowił zboczyć z ścieżki krwi i bezsensownej przemocy. Od tamtego czasu stara się naprawić swoje błędy, choć w głębi duszy wie, że jest to niemal niemożliwe. Żyje na odludziu, gdzieś na terenach mroźnej Rosji. Nie należy do żadnego z klanów, działa w służbie wszystkim istotom nieśmiertelnym, ale oczywiście, według własnego uznania.

~~o~~
Gatunek: Wampir Wiek: ponad 2000 lat
Jeden z Sędziów, który charakteryzuje się szczególnym upodobaniem do zdobywania wiedzy. Samotnie mieszka w środku puszczy na północy kraju, którą wykupił na własność. Choć jego dom znajduje się w Polsce, nie należy do klanu Lucia, ani żadnego innego. Do wszystkiego podchodzi racjonalnie, ale zmienia się to, gdy poznaje Amelię. Fascynują go jej zdolności, jak i sama dziewczyna. Co ciekawe, nigdy nie kłamie.

~~o~~

Gatunek: Człowiek Wiek: 29 lat
Pogodna i idąca przez życie z uśmiechem na ustach młoda kobieta. Przeprowadziła się do Poznania na studia i tu już została. Gdy przypadkiem spotkała Lucia, od razu poczuła, że to mężczyzna właśnie dla niej. Nawet w najmroczniejszych koszmarach, nie spodziewała się, że jej ukochany okaże się istotą rodem z horrorów. Może na początku przerażała ją myśl związania się z wampirem, i to na dodatek przywódcą klanu, ale dla miłości jest w stanie zrobić wszystko. Nawet jest gotowa stać się taka jak on.

~~o~~

Gatunek: Wampir Wiek: ponad 2000 lat
Jeden z wampirów, który osądza swoich pobratymców. Mimo swojego wieku nadal bywa impulsywny, przez co czasami mówi i robi więcej niż powinien. W odróżnieniu od pozostałej dwójki Sędziów nie posiada stałego miejsca zamieszkania. Jako jedyny żyjący przypadek, potrafi przemawiać w cudzych myślach i lubi tego nadużywać.

~~o~~


Gatunek: Wampir Wiek: ponad 2000 lat
Najstarsza wampirzyca jaką można spotkać na ziemi. Posiada ogromną moc i wiedzę, przez co zyskała miano Sędziego. Cechuje ją niezwykle łagodna natura. Troszczy się o najbliższych, mimo że przebywa z dala od nich. Przyparta do muru potrafi wbić kły naprawdę głęboko...

~~o~~

* Wiem, że ogólnie przyjętym jest, że wampir gryzie człowieka i boom! – jest kolejny wampir, ale Amelia nie stała się wampirem poprzez ugryzienie, stąd też "hybryda". Co, jak i dlaczego wyjaśni się z czasem. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz